تلویزیون «آمو» ویژه پوشش اوضاع افغانستان در امریکا راه اندازی شد

۱۰ اسد ۱۴۰۱

واشنگتن- شماری از خبرنگاران افغانسان تلویزیون «آمو»(Amu TV) را به هدف پوشش اوضاع افغانستان در امریکا ایجاد کردند.

در خبرنامه منتشر شده از سوی تلویزیون آمو آمده است که آمو یک رسانه‌ی مستقل و بی طرف است که مالکیت و رهبری آن متعلق به خبرنگاران افغانستان است.

در  خبرنامه آمده است که آمو که در حومه شهر واشنگتن امریکا مستقر است، شماری کوچکی از خبرنگاران را از افغانستان، منطقه، اروپا و امریکای شمالی به هم وصل کرده است تا خبر را به با خلاقیت و بی‌طرفی به مردم ارائه کند.

برنامه‌های این تلویزیون به  شکل دیجیتالی به زبان‌های فارسی، پشتو و انگلیسی با محتوی متنوع ارائه می‌شود. در خبرنامه از لطف‌الله نجفی‌زاده، به‌عنوان مدیر عامل و از سمیع مهدی، به‌عنوان مدیر مسؤل این رسانه تازه ایجاد شده نام برده شده است.

گفته شده است که منابع اندک مالی آمو توسط نهادهای غیردولتی و کمک‌های محدود فردی فراهم شده است. آمو در نظر دارد تا در نحوه‌ی تمویل برنامه‌‌هایش شفافیت کامل را رعایت کند.

آمو نخستین تلویزیون دیجیتال است که بعد از سقوط نظام جمهوری و آغاز حاکمیت«امارت اسلامی» از سوی شماری از خبرنگاران افغان با هدف پوشش اوضاع افغانستان در خارج از کشور راه اندازی می‌شود.

بعد از سقوط نظام جمهوری( ۲۴ اسد ۱۴۰۰)، بیشتر از نیمی از حدود ۶۰۰ رسانه فعال در افغانستان به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده از سوی «امارت اسلامی» و همچنان مشکلات اقتصادی بسته شدند و صدها خبرنگار و کارمند رسانه کشور را ترک کردند.